Kamień naturalny

 Home / Kamień naturalny
Trawertyn

Trawertyn

Trawertyn to charakterystyczna, wapienna skała osadowa, posiadająca w swej strukturze pory powietrza o różnej wielkości i kształcie. W Polsce stosowana przede wszystkim jako materiał ozdobny - urozmaicenie architektury wnętrz. Najczęściej z tego kamienia wykonujemy parapety, okładziny kominków oraz posadzki. Aby uczynić ten kamień bardziej praktycznym, stosuje się wypełnianie porów trawertynu żywicą (najczęściej przeźroczystą) lub szpachlą.

Piaskowiec

Piaskowiec

Piaskowiec to średnioziarnista, zwięzła skała osadowa. Piaskowce są zwykle relatywnie miękkie i plastyczne, co pozwala na łatwą obróbkę tego materiału. Ta cecha pozwala na stosowane go w budownictwie jako materiału konstrukcyjnego lub zdobniczego. Częstym zastosowaniem tego materiału są różnorodne elewacje budynków lub rzeźby, np. ogrodowe. Kolorystyka piaskowca nie jest tak różnorodna jak w przypadku marmurów, przede wszystkim występują tu ciepłe odcienie pastelowych kolorów.

Granit

Granit, ze względu na swoje niezwykle praktyczne właściwości jest materiałem bardzo często stosowanym przywykończeniu wnętrz. Granit jest materiałem mrozoodpornym oraz cechuje się wysoką odpornością na działanie agresywnych związków chemicznych. Istnieje szeroka gama kolorystyczna granitów, pozwalająca optymalnie dobrać barwę i odcień kamienia. Wykonujemy wszelkie elementy, często o niestandardowych wymiarach i kształtach : parapety, blaty kuchenne, schody wewnętrzne, posadzki, okładziny kominków. Ze względu na swoją trwałość, granit jest też używany jako główny materiał wykończeniowy na zewnątrz budynku. Do najczęstszych realizacji należą schody i parapety zewnętrzne, czy elewacje z granitu.

Marmur

Marmur jest skałą osadową, wapienną. Cechuje się bardzo szeroką gamą kolorów i odcieni, lecz jest materiałem mniej wytrzymałym od granitu - ulega zniszczeniu w skutek działania silnych czynników chemicznych. Kamień ten jest stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Marmur użyty przy wykończeniu wnętrz, znacznie podnosi prestiż i elegancję wnętrza w którym się znajduje. Marmury ze względu na swoje właściwości mają wiele zastosowań, najczęściej używane są jako materiał na : posadzki, blaty łazienkowe, schody wewnętrzne, parapety, okładziny kominków.

GRANITEX s.c. 
ul. Karmelkowa 66
52-319 Wrocław
NIP:8991096122
biuro:
tel. 71/780 44 22
fax 71/363 47 15
biuro@granitex.pl
dział sprzedaży:
+48 506-078-681
ds@granitex.pl